Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Logistyka irackich wiropłatów

Lotnictwo wojskowe, 30 lipca 2014

DSCA przesłała do Kongresu USA dokumenty niezbędne do uzyskania zgody na wsparcie techniczne śmigłowców lotnictwa wojsk lądowych Iraku.

Zdjęcie: US Army

Przesłane do Kongresu dokumenty dotyczą 5-letniego programu wsparcia technicznego śmigłowców Bell 407, Bell OH-58C Kiowa i UH-1H Huey II. Irakijczycy oczekują od Amerykanów przeprowadzenia przeglądów naprawczych wiropłatów, a także dostarczenia pakietu części zamiennych oraz przeszkolenia załóg lotniczych i personelu obsługowego. Wartość zlecanych prac wyniesie 500 mln USD (1,5 mld zł). Za ich wykonanie odpowiedzialny będzie producent w/w statków powietrznych – Bell Helicopters.

Utrzymanie śmigłowców w stanie zdatności do lotu ma fundamentalne znaczenie dla irackich sił zbrojnych. Wspierają one bowiem wojska lądowe w walce z bojówkami Państwa Islamskiego (dawniej Islamskiego Państwa w Iraku i Lewancie, ISIS), wyraźnie dominującymi nad siłami rządowymi na ziemi (Iracka kolumna zmechanizowana zniszczona, 2014-07-14), jednak niemającymi odpowiednich środków obrony powietrznej (Zielone światło dla irackich Hellfire, 2014-07-29, Su-24 i Su-25 w Iraku, 2014-06-29).

W walce z PI duża rolę odgrywa 30 śmigłowców Bell 407, z których 3 służą do szkolenia (T-407), a reszta używana jest jako uzbrojone / rozpoznawcze (IA-407). Zdobyte przez nie informacje są podstawowym źródłem danych o postępach islamistów na północy kraju (Tysiące ofiar w Iraku, 2014-07-19, Pakiet logistyczny irackich IA-407, 2012-04-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra