Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japonia poszukuje nowych zaopatrzeniowców

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 29 lutego 2016

Tokio przygotowuje się do zakupu serii nowych okrętów zaopatrzeniowych.

JDS Towada (422) ma 167 m długości i 22 m szerokości. Rozwija 22 w. Załogę stanowi 140 oficerów i marynarzy / Zdjęcie: MO Japonii

Kaijō Jieitai (Japońskie Morskie Siły Samoobrony) zgłaszają zapotrzebowanie na nowe okręty zaopatrzeniowe. Obecnie trzon floty stanowią 3 wiekowe jednostki typu Towada, przyjmowane do służby w latach 1987-1990. Uzupełniają je 2 młodsze okręty typu Mashu.

Obecnie w Tokio trwają przygotowania do uruchomienia nowego programu zakupowego. Dowództwo Kaijō Jieitai chciałoby pozyskać 3 nowe okręty w miejsce wspomnianych zaopatrzeniowców typu Towada. Zostaną one przystosowane do zaopatrywania sojuszniczych jednostek m.in. w materiały pędne i smary, a także transportu uzbrojenia i wyposażenia wojskowego.

Budowa nowych okrętów zaopatrzeniowych pozwoli utrzymać obecną zdolność wspierania zespołów zadaniowych na morzu. Plany zakupu zaopatrzeniowców nie zostały jednak uwzględnione w projekcie budżetu na rok fiskalny 2016/2017 (Japoński budżet obronny, 2015-12-24).

W ostatnich latach rząd Shinzo Abe nie szczędzi środków na rozbudowę sił morskich. W planach japońskich władz jest m.in. budowa nowych niszczycieli rakietowych wyposażonych w system wykrywania, naprowadzania i kierowania ogniem Aegis (Kolejne niszczyciele Aegis dla Japonii, 2013-07-08). W 2017 w linii pojawi się JS Kaga (DDH 184), 2. śmigłowcowiec typu Izumo (Wodowanie JS Kaga, 2015-08-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.