Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy wytrzymałościowe USS Jackson

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 lipca 2016

US Navy przeprowadziła testy wytrzymałościowe okrętu USS Jackson.

Pierwsza podwodna eksplozja ładunku wybuchowego o masie ok. 4,5 t, umieszczonego w pobliżu USS Jackson / Zdjęcie: USN

U wybrzeży Florydy przeprowadzono testy wytrzymałościowe (FSST) okrętu USS Jackson (LCS 6), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS, USS Jackson w linii, 2015-12-08). Polegały one na dokonaniu trzech podwodnych eksplozji ładunków wybuchowych o masie ok. 4,5 t każdy, umieszczonych w pobliżu okrętu. W niedzielę dokonano ostatniej próbnej eksplozji, po której okręt o własnych siłach powrócił do bazy morskiej w Mayport na Florydzie.

Testy wytrzymałościowe zapoczątkowano w czerwcu. Miały one potwierdzić odporność okrętu na eksplozje ładunków wybuchowych, które miały symulować wybuchy torped lub min morskich w warunkach rzeczywistego pola walki. Konstrukcja USS Jackson nie została naruszona w trakcie prób. Odnotowano jedynie drobne uszkodzenia kadłuba i elementów wyposażenia pokładowego, które nie przeszkodziły jednostce w kontynuowaniu działań na morzu.

W najbliższych tygodniach US Navy przeprowadzi serię testów wytrzymałościowych innego z okrętów rodziny LCS, USS Milwaukee (LCS 5), typu Freedom (Awaria USS Milwaukee, 2015-12-15). Po raz ostatni tego typu próby prowadzono w 2008. Poddano im okręt desantowy USS Mesa Verde (LPD 19), typu San Antonio (USS Mesa Verde zakończył próby morskie, 2007-08-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.