Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Jackson w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 grudnia 2015

Od kilku dni służbę pełni nowa amerykańska fregata USS Jackson. Ceremonia przyjęcia okrętu do służby odbyła się w Gulfport.

USS Jackson zostanie przebazowany do Naval Base San Diego w Kalifornii / Zdjęcie: USN

W Gulfport na południu Mississippi odbyła się uroczystość przyjęcia do służby fregaty rakietowej USS Jackson (LCS 6), typu Independence. Wydarzenie uświetniła obecność blisko 10 tys. gości, wśród których nie zabrakło członków rodzin załogi okrętu, a także przedstawicieli dowództwa US Navy. Sobotniej ceremonii przewodził Sekretarz Marynarki Wojennej USA, Ray Mabus.

Budowa USS Jackson rozpoczęła się latem 2011. Okręt zwodowano pod koniec 2013 (Wodowanie USS Jackson, 2013-12-16). W połowie br. US Navy zakończyła testy odbiorcze fregaty. Miesiąc później producent jednostki – stocznia Austal USA z Mobile w Alabamie – przekazał ją przyszłemu użytkownikowi (Austal przekazała USS Jackson, 2015-08-12; Zakończono testy USS Jackson, 2015-07-02).

Szkolenie i zgrywanie załogi USS Jackson zajęło 3 lata. Zwieńczeniem tego procesu była seria intensywnych prób morskich przeprowadzonych w tygodniach poprzedzających przyjęcie okrętu do służby.

USS Jackson będzie pierwszym okrętem w historii US Navy nazwanym na cześć największego miasta i stolicy stanu Mississippi. Fregata rozpoczyna też serię 10 okrętów typu Independence, które zostaną zbudowane i przekazane US Navy w ramach ramowego porozumienia sprzed 5 lat, którego wartość oblicza się na 3,5 mld USD (ok. 14 mld zł; Dwaj zwycięzcy, 2010-12-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.