Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod Omahę

Marynarka wojenna, 02 marca 2015

W stoczni Austal USA położono stępkę pod szósty okręt klasy Littoral Combat Ship, typu Independence, USS Omaha (LCS 12).

W stoczni Austal USA w Alabamie położono stępkę pod kolejny okręt klasy Littoral Combat Ship, przyszły USS Omaha (LCS 12) / Zdjęcie: Austal

Ceremonię położenia stępki pod nowy okręt zorganizowano na terenie stoczni Austal USA w Mobile, w Alabamie. Jednostka budowana jest w konfiguracji trimaranu. Za dostawy wyposażenia pokładowego odpowiada General Dynamics. Austal dostarczy US Navy ogółem 12 okrętów klasy LCS (Jeszcze tańsze LCS, 2013-03-06). Ich uzupełnieniem będą jednostki programu Small Surface Combatant (SSC).

Przyszły USS Omaha będzie stacjonował na terenie jednej z baz okrętów klasy LCS, w Naval Station San Diego w Kalifornii lub NS Mayport na Florydzie (Sześć okrętów LCS do Mayport, 2014-08-08). Jednostki zastąpią wycofywane z linii wiekowe fregaty rakietowe typu Oliver Hazard Perry (USS Vandegrift wycofany z linii, 2015-02-20).

W styczniu US Navy ogłosiła zamiar przemianowania LCS na fregaty (LCS zmienia się w FF, 2015-01-19). Decyzja tłumaczona jest m.in. chęcią powrotu do tradycyjnego nazewnictwa okrętów oraz odejścia od mylących akronimów. Dla przykładu, litera L mylnie sugerowała, że główną rolą omawianych jednostek są operacje desantowe. W rzeczywistości zaprojektowano je z myślą o prowadzeniu operacji przede wszystkim na wodach przybrzeżnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.