Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35B na USS America

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 03 listopada 2016

Samoloty wielozadaniowe F-35B USMC rozpoczęły kolejny etap prób operacyjnych, tym razem na pokładzie śmigłowcowca USS America.  

F-35B na pokładzie USS America. W próbach bierze udział 7 samolotów tego typu / Zdjęcie: US Navy

Piątka samolotów wielozadaniowych F-35B Lightning II ze składu z eskadr VMX-1 i VMFA-211 US Marine Corps wylądowała 28 października na pokładzie śmigłowcowca USS America (LHA 6), typu America. W trakcie następnych 3 tygodni pobytu na LHA 6 lotnicy USMC sprawdzą zdolność F-35B do operowania z pokładu okrętu na burzliwym morzu i w nocy, a także przeprowadzi planową obsługę techniczną, obejmującą i.in, wybudowanie głównych zespołów samolotu, w tym wentylatora nośnego.

Ich wyniki pozwolą na lepsze przygotowanie załóg lotniczych i służb inżynieryjnych do pierwszej misji ekspedycyjnej Lightningów II używanych przez USMC, która odbędzie się w przyszłym roku, z udziałem USS Wasp (LHD 1, Koniec prób operacyjnych F-35B, 2015-06-01).

Łącznie na USS America zaokrętowanych jest 7 F-35B. Dwa samoloty (w tym przedseryjny BF-01) i personel eskadry doświadczalnej VX-23 biorą udział w badaniach mających na celu wykrycie i usunięcie ewentualnych usterek i niedociągnięć przed wprowadzeniem do eksploatacji oprogramowania Block 3F (Wstępna zdolność bojowa F-35B, 2015-08-03).

USS America jest pierwszym z serii nowych śmigłowcowców, przystosowanych do przenoszenia F-35B. W tym celu w konstrukcji okrętu wprowadzono zmiany, polegające na powiększeniu hangaru i pomieszczeń obsługowych, a także magazynów części zamiennych i zbiorników paliwa lotniczego (USS America wraca do służby, 2016-03-23). Niedawno rozpoczęto też przebudowę okrętu desantowego USS Essex (LHD 2), typu Wasp, po zakończeniu której z jego pokładu będą mogły operować F-35B.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.