Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Navantia przedstawi projekt fregat SEA 5000

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 sierpnia 2016

Australijskie ministerstwo obrony dokona oceny oferty złożonej przez hiszpańską Navantię w ramach programu SEA 5000.

Navantia oferuje Australii kupno 9 fregat rakietowych opartych na zmodyfikowanym projekcie rodzimych jednostek typu Álvaro de Bazán. Okręty zostaną zbudowane w kraju przez stocznię ASC z Adelaide / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Navantia jest jednym z oferentów w australijskim programie SEA 5000 (Navantia komentuje decyzję Canberry, 2016-04-20). Zakłada on kupno 9 nowych fregat rakietowych, które zastąpią w linii obecnie eksploatowane jednostki typu Anzac (Powrót HMAS Darwin, 2016-07-18). W najbliższych miesiącach ministerstwo obrony Australii dokona dokładnej analizy oferty złożonej przez hiszpańską grupę stoczniową.

Canberra zapozna się ze szczegółami hiszpańskiej oferty, w tym wstępnym projektem oferowanych okrętów, a także planami włączenia lokalnego przemysłu zbrojeniowego w ich budowę. Pod uwagę wzięty zostanie plan realizacji przedsięwzięcia, w tym jego podział na konkretne etapy, kosztorys budowy oraz sieć dostawców i podwykonawców. Australijski resort obrony chce w ten sposób wykryć ewentualne słabe strony oferty Navantii, dzięki czemu możliwe będzie wprowadzenie zawczasu poprawek oraz uniknięcie nieprzewidzianych problemów, które mogą przełożyć się na opóźnienie dostaw okrętów lub wzrost kosztu przedsięwzięcia. Ocena propozycji potrwa ok. 12 miesięcy.

Wiosną Canberra ogłosiła skróconą listę oferentów, którzy zostali zaproszeni do udziału w ostatnim etapie przetargu na nowe fregaty. Oprócz Navantii zaproszenia wysłano również do BAE Systems oraz włoskiej grupy Fincantieri (Trzech oferentów w programie SEA 5000, 2016-04-19). Hiszpanie oferują Australii zakup okrętów opartych na projekcie rodzimych jednostek typu Álvaro de Bazán (F100). Warto podkreślić, że obecnie w Adelaide na południu kraju trwa budowa 3 niszczycieli rakietowych typu Hobart, do konstrukcji których posłużono się zmodyfikowanym projektem hiszpańskich fregat (Postępy w programie AWD, 2016-06-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.