Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DIMDEX 2016: Zakupy Marina Militare

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 marca 2016

Marina Militare przygotowuje się do zakupu serii nowych okrętów. Tymczasem w Dosze przedstawiciele Finmeccaniki zaprezentowali szczegóły nowego programu zbrojeniowego włoskiej floty.

Pod koniec obecnej dekady Marina Militare powinna odebrać okręt logistyczny i pierwszą z 7 nowych fregat rakietowych / Rysunek: Finmeccanica

W najbliższej dekadzie Marina Militare (marynarka wojenna Włoch) nabędzie m.in. 7 nowych patrolowców / fregat rakietowych (Pattugliatori Polivalenti d’Altura, na rysunku), pojedynczy okręt zaopatrzeniowy i śmigłowcowiec desantowy (Napęd dla włoskiego śmigłowcowca , 2016-03-18; Cięcie blach pod włoski zaopatrzeniowiec, 2016-02-10). Jednostki powstaną wysiłkiem rodzimego przemysłu zbrojeniowego. Głównymi realizatorami programu będą: grupa stoczniowa Fincantieri i koncern Finmeccanica.

W rozmowie z RAPORT-wto Lorenzo Mariani, dyrektor zarządzający Land & Naval Defence Electronics Division potwierdził że Finmeccanica odegra jedną z kluczowych ról w budowie i dostawie nowych okrętów (Nowa Finmeccanica, 2016-01-05). Koncern dostarczy m.in. wybrane elementy wyposażenia pokładowego jednostek, w tym zestawy obserwacji i analizy otoczenia, urządzenia łączności, moduły nawigacji satelitarnej, elementy uzbrojenia, a także systemy kierowania ogniem i zarządzania walką. Producent zapewni też użytkownikowi zestawy szkoleniowe dla załóg i personelu obsługowego w bazach Marina Miltare.

Część okrętów, w tym fregaty i zaopatrzeniowiec, zostanie pozyskanych w ramach specjalnego programu, realizowanego pod auspicjami OCCAR (europejskiej agencji współpracy zbrojeniowej). Według Marianiego jest to wynik zainteresowania innych państw członkowskich organizacji włoskimi planami zakupowymi. Część z nich nie wyklucza zamówienia tych okrętów w przyszłości. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.