Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USS Hopper

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 02 października 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Hopper opuścił port macierzysty na Hawajach i rozpoczął nową misję bojową.

USS Hopper opuszcza bazę morską na Hawajach / Zdjęcie: USN

USS Hopper (DDG 70), typu Arleigh Burke, opuścił Joint Base Pearl Harbor-Hickam na Hawajach i obrał kurs na zachodnie wody Oceanu Spokojnego. W najbliższych miesiącach amerykański okręt będzie prowadził działania operacyjne na Pacyfiku, a także wodach Oceanu Indyjskiego i w rejonie Bliskiego Wschodu.

Do głównych zadań USS Hopper należeć będzie patrolowanie wybranych akwenów i reagowanie na wszelkie zagrożenia dla amerykańskich interesów w regionie, w tym swobody żeglugi. Okręt będzie prowadził działania operacyjne samodzielnie oraz we współpracy z jednostkami sojuszniczych flot. Poprzednią misję na Pacyfiku załoga USS Hopper zakończyła w lutym (Powrót USS Hopper, 2017-02-25).

Z misją USS Hopper wiązane są duże nadzieje na zakończenie czarnej serii niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke. Latem dwa z okrętów tego typoszeregu zostały poważnie uszkodzone w wyniku kolizji, do których doszło nieopodal wybrzeży Japonii i Singapuru. W wypadkach zginęło siedemnastu marynarzy, a same jednostki zostały wyłączone ze służby na wiele miesięcy (Przygotowania do naprawy USS Fitzgerald, 2017-09-25; USS John S. McCain do Yokosuki, 2017-09-11). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.