Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oferty na rumuńskie korwety

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 października 2018

Ministerstwo obrony Rumunii otrzymało trzy oferty zakupu nowych korwet rakietowych i modernizacji dwóch, obecnie eksploatowanych fregat typ 22.

Naval Group oferuje Rumunii zakup nowych korwet rakietowych proj. Gowind 2500 (na zdjęciu) / Zdjęcie: Naval Group

Oferty w przetargu na cztery nowe korwety rakietowe złożyły trzy europejskie przedsiębiorstwa: Damen, Fincantieri i Naval Group. Do końca miesiąca rumuński resort obrony ma podjąć decyzję o wyborze najatrakcyjniejszej oferty, a następnie rozpocząć negocjacje kontraktu z wybranym dostawcą. Wartość programu zakupowego Forțele Navale Române (marynarki wojennej Rumunii) obliczana jest na 1,6 mld euro (6,8 mld zł).

Włoska grupa stoczniowa ma oferować Rumunii zakup okrętów opartych na zmodyfikowanym projekcie korwet typu Abu Dhabi. W przypadku zwycięstwa, okręty produkowane będą w stoczniach należącej do grupy spółki VARD zlokalizowanych w rumuńskich miastach Tulcza i Braiła.

Z kolei francuska Naval Group oferuje Rumunii zakup korwet proj. Gowind 2500, które w różnych wersjach sprzedawane są Egiptowi i Malezji (Wodowanie egipskiego Gowinda, 2018-09-10). Francuskie korwety mają powstawać w lokalnej stoczni Santierul Naval Constanta (Korwety Gowind 2500 dla Rumunii?, 2018-05-21). Zarówno Naval Group jak i Fincantieri zamierzają uzbroić oferowane przez siebie okręty m.in. w przeciwokrętowe pociski kierowane Exocet MM40 i zestawy obrony powietrznej VL MICA-M od MBDA.

Uważa się, że Damen zaoferuje Rumunii zakup okrętów proj. Sigma 10514, które zostaną wyposażone m.in. w przeciwokrętowe zestawy rakietowe Harpoon Block II i obrony powietrznej RIM-162 ESSM. Korwety holenderskiej grupy stoczniowej miałyby powstać w lokalnej stoczni Damen Shipyards Galati.

Wszyscy oferenci przedstawili również Rumunom swoje propozycje modernizacji ex-brytyjskich fregat rakietowych typ 22, które służą w rumuńskiej marynarce wojennej od 2003 jako Regele Ferdinand (F 221) i Regina Maria (F 222). W ramach tego przedsięwzięcia oba okręty miałyby otrzymać m.in. nowe uzbrojenie przeciwokrętowe i przeciwlotnicze/przeciwrakietowe (Modernizacja rumuńskich fregat, 2015-02-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.