Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DCNS dla Saudów

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 07 lipca 2014

DCNS otworzyło biuro odpowiedzialne za nadzór nad programami modernizacji okrętów marynarki wojennej Arabii Saudyjskiej.

Na zdjęciu jedna z fregat typu Al Riyadh (zbudowanych na podstawie projektu francuskich La Fayette), Dammam (816) / Zdjęcie: DCNS

Francuskie przedsiębiorstwo otworzyło w Tulonie specjalne biuro, którego zadaniem będzie nadzór nad programami modernizacji saudyjskich okrętów. DCNS jest obecnie zaangażowane w remont i podniesienie potencjału bojowego m.in. 3 fregat typu Al Riyadh, zbudowanych na bazie projektu La Fayette, 4 jednostek typu Al Madinah, a także 2 okrętów zaopatrzeniowych typu Boraida (Francja wyremontuje saudyjskie okręty, 2013-10-09).

Wspomniane programy realizowane będą po części we Francji, gdzie 70 pracowników DCNS będzie odpowiadało m.in. za opracowanie szczegółów podejmowanych działań oraz przygotowanie zaplecza materiałowego. Modernizacja przeprowadzona zostanie natomiast na terenie bazy marynarki wojennej im. Króla Fajsala w Dżudda w Arabii Saudyjskiej.

Modernizacja saudyjskich okrętów będzie koncentrowała się na wymianie przestarzałego wyposażenia pokładowego, w tym urządzeń obserwacji i analizy otoczenia, łączności i nawigacji, a także systemów kierowania ogniem i uzbrojenia. Działania te pozwolą na wydłużenie trwałości użytkowej okrętów, które w przypadku jednostek typów Al Madinah i Boraida mają już za sobą blisko 30 lat służby.

Ich utrzymanie w linii będzie konieczne do czasu aż Rijad zdecyduje się na zakup nowych jednostek. Wśród przedstawianych Saudom ofert znajduje się również propozycja DCNS, w postaci fregat rakietowych typu FREMM (Saudowie potwierdzają zainteresowanie FREMM, 2014-03-25). Alternatywą, mocno lobbowaną przez Waszyngton, miałyby być okręty klasy Littoral Combat Ship, typu Freedom lub Independence.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.