Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wietnam odbiera kolejny OP

Marynarka wojenna, 10 grudnia 2014

Wietnam odebrał dziś trzeci konwencjonalny okręt podwodny projektu 636, Warszawianka.

Zdjęcie: MO Wietnamu

Okręt odebrano na terenie stoczni Admirałtiejskije Wierfi w St. Petersburgu. Przez ostatnie miesiące Hải Phòng (HQ 184) przechodził serię prób morskich i prace wykończeniowe. Służył też do szkolenia przyszłej załogi. Program szkoleniowy oficerów i marynarzy podzielono na trzy sesje, przeprowadzone w lipcu, sierpniu i wrześniu.

Marynarka wojenna Wietnamu odebrała dotąd dwa z sześciu okrętów proj. 636, zamówionych w 2009 za 1,7 mld USD (5,3 mld zł) (Podniesienie bandery na Warszawiankach, 2014-04-04). W czerwcu br. producent jednostek zwodował czwartą z nich, przyszły Khánh Hòa (HQ 185). W pierwszej połowie 2015 suchy dok stoczni w St. Petersburgu opuści Đà Nẵng (HQ 186). Wszystkie jednostki trafią do Wietnamu do 2016.

Nowe wietnamskie OP, podobnie jak zamawiane w Rosji fregaty projektu 1166.1, typu Gepard (Więcej Gepardów do 2017, 2014-04-07) mają zwiększyć potencjał odstraszania marynarki wojennej na wodach morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej Wietnamu. Zakup jednostek wymusza sytuacja polityczna na Morzu Południowochińskim i pogarszające się relacje z niektórymi sąsiadami Hanoi (Wietnam zbroi się przeciw ChRL, 2014-06-10).

Co ciekawe, pomoc w dozbrojeniu marynarki wojennej i straży wybrzeża Wietnamu zaoferowały w ostatnich miesiącach władze Japonii i USA (USA dozbroją Wietnam, 2014-10-03). Oba państwa odnoszą się krytycznie do polityki regionalnej ChRL, zwłaszcza planów zbrojeniowych marynarki wojennej (Szpiegowanie Liaoninga, 2014-11-24, Kolejna korweta typ 056A w linii, 2014-11-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.