Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie kolejnej Warszawianki

Marynarka wojenna, 31 grudnia 2014

W Rosji zwodowano kolejny okręt podwodny projektu 636 Warszawianka budowany dla marynarki wojennej Wietnamu.

Jedna z wietnamskich Warszawianek na terenie stoczni Admirałtiejskije Wierfi w St. Petersburgu / Zdjęcie: Than Nien News

Okręt zwodowano w niedzielę na terenie stoczni Admirałtiejskije Wierfi w St. Petersburgu. Đà Nẵng (HQ 186) jest piątym z serii sześciu OP projektu 636 Warszawianka zakupionych przez Wietnam w 2009. Jednostka opuści suchy dok w pierwszej połowie przyszłego roku i rozpocznie serię prób morskich. Do odbiorcy trafi na przełomie 2015/2016.

Marynarka wojenna Wietnamu odebrała już i wprowadziła do służby dwie jednostki proj. 636, Ha Noi (HQ 182, Pierwszy wietnamski OP, 2012-08-16) i Ho Chi Minh (HQ 183, Podniesienie bandery na Warszawiankach, 2014-04-04). W połowie miesiąca stocznię Admirałtiejskije Wierfi opuścił trzeci z nich, Hai Phong (HQ 184). Okręt jest przewożony do Cam Ranh na pokładzie holenderskiego statku transportowego Rolldock Star. Jednostka znajduje się obecnie u zachodnich wybrzeży Afryki (Hai Phong w drodze do Wietnamu, 2014-12-18).

Wszystkie jednostki projektu 636 trafią do Wietnamu do 2016. Okręty będą używane do ochrony i kontroli wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej odbiorcy. Ich zakup jest związany z zaostrzającą się sytuacją na wodach Morza Południowochińskiego i pogarszającymi się relacjami Hanoi z Pekinem (Wietnam będzie kontynuował zakupy w Rosji, 2014-12-24, Wietnam zbroi się przeciw ChRL, 2014-06-10). Z tego samego powodu Wietnamczycy pozyskują też kolejne fregaty proj. 1166.1, typu Gepard (Więcej Gepardów do 2017, 2014-04-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.