Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wildcat odpalił torpedę Sting Ray

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 15 lipca 2015

Brytyjczycy przeprowadzili pierwsza próbę użycia lekkiej torpedy Sting Ray ze śmigłowca morskiego AW159 Wildcat.

Royal Navy wprowadzi do służby 28 śmigłowców morskich AW159 Wildcat / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Próby przeprowadziła załoga śmigłowca morskiego AW159 Wildcat z Royal Naval Air Station Yeovilton o numerze ewidencyjnym ZZ378. Personel wojskowy przebazowano na czas ćwiczeń do RNAS Culdrose w Kornwalii, na południowym-zachodzie kraju.

Załoga AW159 Wildcat wykonała przez 2 dni serię misji z użyciem uzbrojenia przeznaczonego do zwalczania nieprzyjacielskich okrętów podwodnych. Ostatniego dnia ćwiczeń śmigłowiec odpalił w kierunku celu nawodnego lekką torpedę Sting Ray, pozbawioną głowicy bojowej.

Royal Navy rozpoczęła w marcu eksploatację śmigłowców morskich AW159 Wildcat. Pojedynczy wiropłat od kilku miesięcy operuje z pokładu brytyjskiej fregaty rakietowej HMS Lancaster (F229), typu 23. Okręt wykonuje patrole bojowe na wodach Oceanu Atlantyckiego (Pierwsza misja bojowa Wildcata, 2015-03-30).

W maju załogi AW159 Wildcat przećwiczyły wykonywanie operacji lotniczych z pokładu śmigłowcowca HMS Ocean (L12). Działania obejmowały m.in. transport żołnierzy i wyposażenia na ląd, a także wsparcie działań bojowych związanych z wykrywaniem i zwalczaniem nieprzyjacielskich OP (Wildcaty lądują na HMS Ocean, 2015-05-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.