Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe zakłady silnikowe w Polsce

Lotnictwo cywilne, 07 sierpnia 2015

Rolls-Royce i Hispano-Suiza ogłosiły, że otworzą w Polsce nowe zakłady, zajmujące się produkcją elementów silników lotniczych.

Rysunek: Aero Gearbox International

Aero Gearbox International, spółka Rolls-Royce'a i Hispano-Suiza (Safran), postanowiła wybudować w województwie podkarpackim nowe zakłady. W ramach zawartej na wyłączność na 25 lat umowy, będą tam produkowane skrzynki napędu akcesoriów do wszystkich silników, znajdujących się w ofercie brytyjskiego przedsiębiorstwa, używanych do napędu samolotów cywilnych, od odrzutowców dyspozycyjnych po szerokokadłubowe samoloty komunikacyjne.

Skrzynki napędu akcesoriów są kluczowymi zespołami silników turbinowych, służącymi do napędzania pomp paliwowych i hydraulicznych, czy też prądnic. Jednym z pierwszych produktów Aero Gearbox International będzie skrzynka napędu akcesoriów przeznaczona dla silnika Trent 7000 (Sharklety dla A330neo, 2015-04-24).

Budowa nowej wytwórni ma rozpocząć się w jeszcze bieżącym roku. Początkowo zatrudnionych w niej będzie ok. 110 osób. Pracownicy mają korzystać z doświadczenia zakładów Hispano-Suiza Polska w Sędziszowie Małopolskim (Nowy zakład Hispano-Suiza w Polsce , 2015-01-07). Rozpoczęcie pierwszych dostaw jest planowane w 2017.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.