Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMAS Canberra na Fidżi

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 marca 2016

Australijski śmigłowcowiec desantowy HMAS Canberra bierze udział w akcji niesienia pomocy ofiarom cyklonu Winston, który nawiedził Fidżi.

Zaopatrzenie dla ofiar cyklonu Winston dostarczane jest z pokładu HMAS Canberra za pomocą śmigłowców wielozadaniowych NH90 i barek desantowych LCM-1E / Zdjęcie: MO Australii

2 marca śmigłowcowiec desantowy HMAS Canberra (L02), typu Canberra, rozpoczął operację humanitarną na Fidżi. Załoga australijskiego okrętu niesie pomoc mieszkańcom wyspy Koro, przez którą przeszedł cyklon Winston. Australijczycy dostarczają im żywność i zaopatrzenie, a także środki niezbędne do odbudowy infrastruktury.

Australia jest jednym z państw, które zaoferowały swoją pomoc władzom Fidżi (Z pomocą ofiarom cyklonu Winston , 2016-03-07). Przed kilkoma dniami na miejsce dotarł również nowozelandzki okręt zaopatrzeniowy HMNZS Canterbury (L421, Pierwsza misja nowozelandzkich NH90, 2016-03-01). Na jego pokładzie służy 300 żołnierzy, w tym piloci i personel obsługowy, a także 2 śmigłowce wielozadaniowe NH90 i co najmniej jeden wiropłat morski SH-2G Super Seasprite (Nowozelandzkie SH-2 już w służbie, 2015-03-09).

HMAS Canberra jest jednym z 2 śmigłowcowców desantowych typu Canberra, pozyskanych przez Royal Australian Navy (RAN, królewską marynarkę wojenną Australii). Okręt przyjęto do służby jesienią 2014 (HMAS Canberra w linii, 2014-11-28). Jednostki typu Canberra dostarczyło BAE Systems Australia z Williamstown w stanie Wiktoria. Kadłuby okrętów zbudowała hiszpańska grupa stoczniowa Navantia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.