Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Współdziałanie z Okrętową Grupą Zadaniową

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 20 marca 2018

W poniedziałek z Portu Wojennego w Gdyni wyszły okręty, które do 23 marca będą tworzyć na morzu Okrętową Grupę Zadaniową. Z okrętami współdziałać będą załogi śmigłowców i samolotów Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

Statki powietrzne Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej biorą udział w ćwiczeniach wielonarodowego zespołu okrętów na Bałtyku / Zdjęcia: por. Kamil Grzyb, 3. FO

W ramach współdziałania z Okrętową Grupą Zadaniową (OGZ) zadania rozpoznania wyznaczonych akwenów morskich i przekazywania danych o jednostkach pływających wykonują załogi samolotów M28B 1R z 44. Bazy Lotnictwa Morskiego. Załoga śmigłowca pokładowego ZOP Kaman SH-2G z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego zapewnia osłonę przed atakami spod wody. Jednym z epizodów szkolenia jest przeprowadzenie akcji ratowniczej, m.in. podejmowanie rannego z pokładu okrętu przez śmigłowiec W3-WARM z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego.

Okrętową Grupę Zadaniową tworzą okręty 3. Flotylli Okrętów: fregaty rakietowe ORP Gen. K. Pułaski (272, ORP Gen. K. Pułaski w Gdyni, 2018-02-26) i ORP Gen. T. Kościuszko (273, Passex na Bałtyku, 2018-01-25), typu Oliver Hazard Perry, korwetę zwalczania okrętów podwodnych ORP Kaszub (Trzy dekady ORP Kaszub, 2017-03-17) o dwa małe okręty rakietowe ORP Piorun i ORP Grom, zbiornikowiec ORP Bałtyk oraz pomocnicze jednostki pływające (Osłona transportu morskiego, 2018-03-19).

W ramach ćwiczenia Passex na Bałtyku operują także okręty ze składu 1 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG1): kanadyjska fregata rakietowa HMCS St. John’s (FFH 340), typu Halifax oraz niemiecka korweta FGS Erfurt (F262), typu Braunschweig. Osłonę OGZ z powietrza zapewniają samoloty Su-22, MIG-29 i F-16 z Sił Powietrznych. Celem działań jest ćwiczenie działań związanych z zapewnianiem bezpieczeństwa morskich szlaków komunikacyjnych, którymi dostarczane są surowce i towary o znaczeniu strategicznym. Działanie okrętów polega na utworzeniu swoistej bariery bezpieczeństwa dla poruszającego się po morzu transportu.

Na podstawie informacji 3. FO
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.