Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Budowa drugiego zaopatrzeniowca dla Australii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 kwietnia 2018

W Hiszpanii rozpoczęto budowę drugiego okrętu zaopatrzeniowego dla marynarki wojennej Australii.

W Hiszpanii rozpoczęto budowę drugiego okrętu zaopatrzeniowego dla Australii / Zdjęcie: Navantia

Budowę okrętu rozpoczęto w środę cięciem blach. Przedsięwzięcie zorganizowano w zakładach Navantii w Fene na północy kraju. Przed rokiem producent z Hiszpanii rozpoczął konstrukcję pierwszego z zaopatrzeniowców przeznaczonych dla marynarki wojennej Australii (Cięcie blach pod australijskie zaopatrzeniowce, 2017-06-21).

W maju 2016 rząd Australii zlecił Navantii budowę dwóch nowoczesnych okrętów zaopatrzeniowych (Kontrakt na australijskie zaopatrzeniowce, 2016-05-09). Zostaną one oparte na projekcie SPS Cantabria (A15), który od 2010 jest eksploatowany przez Armada Española (marynarkę wojenną Hiszpanii). Zakłada się, że budowa obu jednostek pochłonie ok. 640 mln AUD (1,6 mld zł).

W listopadzie ub.r. ministerstwo obrony Australii poinformowało, że nowe okręty zaopatrzeniowe otrzymają imiona Supply i Stalwart (Podano imiona australijskich zaopatrzeniowców, 2017-11-17). Ich dostawy przewidziano na l. 2019-2020. Po wejściu do służby zastąpią obecnie eksploatowane jednostki HMAS Success (OR 304) i HMAS Sirius (O 266). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.