Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono modernizację HMAS Stuart

Marynarka wojenna, 28 marca 2017

W Australii zakończono zasadniczy etap modernizacji wyposażenia ostatniej z fregat rakietowych typu Anzac.

HMAS Stuart na terenie stoczni BAE Systems Australia w Henderson / Zdjęcie: MO Australii

W stoczni BAE Systems Australia w Henderson na terenie Australii Zachodniej ponownie zwodowano fregatę rakietową HMAS Stuart (FFH 153), typu Anzac. W najbliższych miesiącach okręt przejdzie serię prób portowych, które poprzedzą testy morskie. Do końca br. jednostka powinna wrócić do Royal Australian Navy (królewskiej marynarki wojennej Australii).

HMAS Stuart jest ostatnią z serii 8. australijskich fregat rakietowych typu Aznac, która przeszła modernizację (Koniec modernizacji Anzaców, 2016-09-12). Program zakładał wyposażenie okrętów m.in. w nowe urządzenia obserwacyjne, w tym radary nawigacyjne SharpEye Kelvin Hughesa, systemy wykrywania i śledzenia celów w podczerwieni Vampir-NG (Veille Air-Mer Panoramique Infrarouge Nouvelle Génération) Sagema i unowocześniony system zarządzania walką szwedzkiego Saaba (Modernizacja Anzaców, 2015-10-09).

Okręty uzbrojono w zestawy przeciwlotnicze / przeciwrakietowe RIM-162 Evolved SeaSparrow Missile i przystosowano do przyjmowania na pokład śmigłowców morskich MH-60R (Ostatni Romeo w Australii, 2016-09-05). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.