Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Abu Zabi kupiło Gowindy

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 czerwca 2019

Francuska La Tribune poinformowało dziś, że Naval Group otrzymała zamówienie od władz Abu Zabi na dwie korwety typu Gowind, wartości 750 mln euro. Gazeta powołuje się na anonimowe źródła, potwierdzające wiadomość opublikowaną przez Intelligence Online.

Abu Zabi nabyło 2 korwety typu Gowind, za 750 mln euro. Na zdjęciu egipski okręt tego typu, El Fateh / Zdjęcie: Naval Group

Jak już donosiliśmy (ZEA kupują Gowindy, 2017-11-10), kontrakt został anonsowany przez francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona w listopadzie 2017 po spotkaniu z księciem Muhammadem ibn Zajidem Al Nahajjanem, następcą tronu emira Abu Zabi i zastępcą Najwyższego Dowódcy sił zbrojnych Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Arabowie mieli zdecydować się na pozyskanie 2 korwet z opcją na 2 kolejne. Uzbrojenie okrętów mają stanowić m.in. wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Raytheon RIM-162 Evolved SeaSparrow Missile i przeciwokrętowych MBDA Exocet MM40.

Jednak umowa, podpisana podobno 25 marca br., może zostać zablokowana przez Niemcy, które narzuciły embargo na dostawy uzbrojenia dla Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ponieważ korwety typu Gowind mają być napędzane silnikami wysokoprężnymi produkowanymi przez niemieckie MTU (Stępka pod malezyjskiego Gowinda , 2017-12-18,Pierwszy egipski Gowind 2500 dostarczony, 2017-09-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.