Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy INS Sindhurakshak

Marynarka wojenna, 31 października 2012

Rosyjskie media informują, że modernizowany w ostatnim czasie okręt podwodny indyjskiej marynarki wojennej, INS Sindhurakshak, wypłynął w morze, rozpoczynając serię dwutygodniowych testów.

Marynarka wojenna Indii posiada 16 konwencjonalnych jednostek, w tym 10 typu Sindhughosh i 4 typu Shishumar (niemieckie, Typ 209). Po ich modernizacji okręty typu Sindhughosh mają zostać doposażone m.in. w pociski przeciwokrętowe 3M-54 Klub. Na zdjęciu INS Sindhurakshak / Zdjęcie: The Hindu

Prace nad INS Sindhurakshak toczyły się od 2010, kiedy jednostka dotarła do rosyjskiej stoczni Zwiezdoczka na północy kraju. Modernizacja jednostki realizowana jest na podstawie porozumienia jeszcze z 2001, w którym strona rosyjska zobowiązała się m.in. do unowocześnienia wyposażenia pokładowego indyjskich okrętów podwodnych typu Sindhughosh, czyli rosyjskich okrętów proj. 877 (Kilo w kodzie NATO).

Modernizacja INS Sindhurakshak zakładała m.in. przeprowadzenie prac remontowych na kadłubie jednostki, a także unowocześnienie systemów walki elektronicznej i prowadzenia ognia. Od poniedziałku indyjski okręt znajduje się w morzu, gdzie przez najbliższe 2 tygodnie będzie poddawany serii testów. Jeżeli ich wynik będzie zgodny z założeniami konstruktorów ze Zwiezdoczki, jednostka zostanie przekazana New Delhi w 2012.

Modernizacja okrętów typu Sindhughosh jest elementem szerszego programu unowocześnienia i rozbudowy indyjskiej marynarki wojennej. Jego podstawowymi założeniami jest budowa i wprowadzenie do służby serii lotniskowców (Kolejny indyjski lotniskowiec opóźniony, 2012-10-15, Kara za opóźnienie INS Vikramaditya?, 2012-10-09), fregat stealth Projektu 17 INS Sahyadri (Trzecia fregata Projektu 17, 2012-07-21) oraz atomowych okrętów podwodnych zdolnych do przenoszenia pocisków balistycznych (INS Arihant na testach, 2012-08-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.