Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Libia planuje zakup C-130J-30

Lotnictwo wojskowe, 11 czerwca 2013

DSCA poinformowała Kongres USA o możliwej sprzedaży Libii dwóch samolotów transportowych C-130J-30 Super Hercules wraz z wyposażeniem dodatkowym w ramach rządowego programu Foreign Military Sale.

Wdrożenie do służby C-130J-30 Super Hercules przez Libię będzie ułatwione ze względu na fakt, iż państwo to posiada już C-130H, które były eksploatowane przed wybuchem wojny domowej / Zdjęcie: xairforces.net

Informacja została upubliczniona wczoraj. Dotyczy ona ewentualnego zakupu 2 transportowych C-130J-30, 10 silników Rolls-Royce AE 2100D3 (w tym 2 jako źródło części zamiennych) oraz wyposażenia dodatkowego m.in. w postaci urządzeń łączności. Umowa uwzględniać ma również przekazanie odbiorcy dokumentacji technicznej samolotów, wsparcie logistyczne oraz 3-letni program szkoleniowy dla pilotów i personelu obsługi naziemnej.

Szacowana wartość porozumienia wynosi 588 mln USD. Za jego realizację odpowiedzialne będą zakłady Lockheed Martina w Marietta (Zwolnienia Lockheed Martina, 2012-08-27). Zamówienie nie zawiera opcji offsetu.

Zakup i wprowadzenie przez Libijczyków do służby transportowych C-130J-30 zwiększy możliwości miejscowych sił bezpieczeństwa. Użycie Super Herculesów może okazać się kluczowe w takich działaniach, jak kontrola granic (NATO będzie szkolić Libijczyków?, 2013-06-04), zwalczanie działających na terenie kraju ugrupowań ekstremistycznych (Zamach na francuską ambasadę w Libii, 2013-04-23), czy reagowanie w przypadku innych przypadków zagrożenia bezpieczeństwa wewnętrznego państwa (Niepokoje w Libii, 2012-11-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.