Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czwarta Warszawianka w Cam Ranh

Marynarka wojenna, 01 lipca 2015

Marynarka wojenna Wietnamu odebrała Khánh Hòa, czwarty konwencjonalny okręt podwodny proj. 636 Warszawianka.

Đà Nẵng, czwarty konwencjonalny OP proj. 636 Warszawianka, dotarł wczoraj do wietnamskiej bazy morskiej w Cam Ranh / Zdjęcie: MO Wietnamu

Okręt dotarł do wietnamskiej bazy morskiej w Cam Ranh wczoraj, w godzinach porannych czasu lokalnego. Khánh Hòa (HQ 185) przetransportowano na pokładzie holenderskiego statku półzanurzalnego, Rolldock Storm (Czwarta Warszawianka w czerwcu, 2015-06-01). Wietnamczycy zorganizują i przeprowadzą w najbliższych tygodniach serię prób morskich i odbiorczych jednostki, które pozwolą jednocześnie przeszkolić i zgrać jej załogę.

Khánh Hòa zwodowano w marcu 2014 na terenie rosyjskiej stoczni Admirałtiejskije Wierf w St. Petersburgu. Jednostka przeszła w ostatnich tygodniach serię testów morskich. Próby przeprowadzono na wodach Morza Bałtyckiego.

Najnowszy wietnamski okręt podwodny uzupełni w linii odebrane już, Hà Nội (HQ 182) i Hồ Chí Minh (HQ 183, Podniesienie bandery na Warszawiankach, 2014-04-04), a także testowany nadal Hải Phòng (HQ 184, Trzecia Warszawianka w Wietnamie, 2015-02-03). Piąta z jednostek, Đà Nẵng  (HQ 186), zakończyła przed kilkoma tygodniami kolejny etap testów morskich. W 2016 do Wietnamu dotrze przyszły Bà Rịa–Vũng Tàu (HQ 187), ostatni z serii 6 OP proj. 636 Warszawianka, zamówionych przez Hanoi w 2009 (Wietnam kupił 6 rosyjskich okrętów podwodnych , 2009-12-16).

Wietnamskie Warszawianki będą przenosić pociski przeciwokrętowe rodziny 3M-54 Klub. Do Hanoi dotrzeć miało już ok. 30 rosyjskich rakiet, w tym nieokreślona liczba w odmianie 3M-14E, przystosowanych do atakowania celów lądowych (Wietnam dozbraja Warszawianki, 2015-05-05). Marynarka wojenna Wietnamu miała zamówić ogółem ok. 50 pocisków rakietowych. Ich dostawy zakończą się najprawdopodobniej w 2016. Sprzedaż uzbrojenia została oficjalnie skrytykowana przez władze ChRL.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.