Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Black Hawki dla Jordanii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 23 listopada 2015

US przekazały Jordanii pierwszą partię nowych śmigłowców UH-60 Black Hawk. Wiropłaty posłużą do ochrony jordańskiej granicy.

Pierwsza partia jordańskich UH-60 dotarła do kraju przed 2 tygodniami / Zdjęcie: Departament Stanu USA

Ambasada USA w Ammanie poinformowała o przekazaniu jordańskim siłom zbrojnym pierwszych 3 śmigłowców UH-60 Black Hawk. Wiropłaty trafiły do Jordanii w ramach amerykańskiego programu pomocy wojskowej. W najbliższych tygodniach Jordańczycy powinni odebrać kolejnych 5 Black Hawków.

Jordańskie UH-60 będą używane do ochrony pogranicza, zwłaszcza odcinków granicy państwowej z Syrią i Irakiem. Władze w Ammanie obawiają się, że grupy ekstremistów, które od kilku lat destabilizują sąsiednie państwa (Rosyjskie bombowce nad Syrią, 2015-11-19; Więcej kanadyjskich instruktorów w Iraku, 2015-11-18), postanowią przeniknąć na terytorium Jordanii, by kontynuować walkę zbrojną.

W celu ochrony przed tego typu zagrożeniem Jordania postanowiła wznieść umocnienia wzdłuż granicy z Syrią i Irakiem. Jordańczycy zamierzają odgrodzić się od sąsiadów pasem wysokich metalowych ogrodzeń lub betonowych murów i siecią wież kontrolnych, wyposażonych w urządzenia obserwacji otoczenia, w tym głowice optoelektroniczne i radary. Zbudowane zostaną też drogi rokadowe, ułatwiające szybki przerzut oddziałów interwencyjnych i posiłków. Część prac infrastrukturalnych wykona amerykański Raytheon (Odgradzanie Jordanii, 2015-10-09; Jordania odgrodzi się od islamistów, 2015-08-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.