Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się MQ-1

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 03 lutego 2016

Na południu Turcji rozbił się amerykański bezzałogowy statek latający MQ-1B Predator.

Amerykański bsl MQ-1B Predator rozbił się niedługo po starcie z bazy lotniczej Incirlik na południu Turcji / Zdjęcie: USAF

Predator rozbił się dziś ok. 01:40 czasu miejscowego. Bezzałogowiec spadł na niezamieszkane tereny ok. 20 km od bazy lotniczej Incirlik w prowincji Adana. Turecka policja zdołała zabezpieczyć miejsce wypadku do czasu przybycia amerykańskich wojskowych.

Przyczyna zdarzenia nie jest znana. Ze wstępnych analiz wynika, że MQ-1B rozbił się wskutek usterki technicznej, a nie błędu operatora. Wypadek nie spowodował ofiar wśród ludności cywilnej. Predator najprawdopodobniej został już spisany ze stanu US Air Force.

W ostatnich latach bezzałogowce stały się podstawowym narzędziem służącym do zadań wywiadowczych, rozpoznawczych i obserwacyjnych wykonywanych przez amerykańskie wojska w zapalnych częściach świata. Są też niezwykle pomocne w eliminowaniu przywódców i wysokich rangą bojówkarzy organizacji islamistycznych (Więcej patroli amerykańskich bsl, 2015-08-19).

Intensywna eksploatacja amerykańskich bezzałogowców prowadzi do ich szybszego zużycia. Skutkiem tego są liczne wypadki z udziałem bsl, których najczęstszą przyczyną są usterki techniczne, a nie nieprzyjacielski ogień (Rozbił się amerykański MQ-1, 2016-01-11). W 2015 USAF utraciły 20 bsl (Feralny rok bsl USAF, 2016-01-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.