Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawa filipińskich C-130

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 10 marca 2016

W przyszłym tygodniu filipińskie wojska lotnicze odbiorą pierwszy samolot transportowy C-130T Hercules, pozyskany w ramach amerykańskiej pomocy wojskowej.

W połowie marca Filipiny odbiorą pierwszy z 2 ex-amerykańskich samolotów transportowych C-130T Hercules / Zdjęcie: USAF

Dowództwo Hukbong Himpapawid ng Pilipinas (wojsk lotniczych Filipin) potwierdziło termin odbioru pierwszego C-130T. Samolot dotrze do kraju 15 marca, po czym zostanie oficjalnie przyjęty do służby. We wrześniu na Filipiny trafi 2. z ex-amerykańskich Herculesów.

Latem 2014 Departament Stanu USA zatwierdził sprzedaż Filipinom 2 transportowych C-130T, a także 10 silników T56-A-16, w tym dwóch zapasowych (Filipiny kupią dwa C-130T, 2014-07-25). Samoloty pochodzą z zapasów magazynowych US Air Force. W sierpniu ub.r. ambasada USA w Manili potwierdziła, że transportowce zostaną przekazane w 2016 (Kolejne C-130 dla Filipin, 2015-08-19).

Samoloty przekazywane są w ramach amerykańskiej pomocy wojskowej. Rząd w Manili musi opłacić remont i częściową modernizację Herculesów, a także ich transport do kraju. Przywrócenie zdatności użytkowej ex-amerykańskich C-130T miało kosztować ok. 1,6 mld PHP (134,7 mln zł). USAF zostało zobowiązane do przeszkolenia pilotów i personelu obsługowego Hukbong Himpapawid ng Pilipinas.

Herculesy będą służyć do przerzutu żołnierzy i wyposażenia wojskowego, a także ewakuacji ludności cywilnej z terenów zniszczonych przez klęski żywiołowe. Obecnie Manila eksploatuje 3 C-130B/H, z których tylko jeden jest używany do zadań transportowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.