Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Filipiny zwiększają budżet obronny

Strategia i polityka, 27 grudnia 2014

Filipiński budżet obronny wzrośnie w 2015 o 17%.

Nowy budżet obronny Filipin wyniesie 144,5 mld PHP i będzie wyższy od obecnego o 17% / Zdjęcie: MO Filipin

W przyszłym roku Filipiny przeznaczą na obronność 144,5 mld PHP (12 mld zł). Wydatki ministerstwa obrony wzrosną tym samym o ponad 17% w porównaniu do br. Dodatkowe środki finansowe pozwolą na pokrycie kosztów licznych programów zakupowych sił zbrojnych.

Największym beneficjentem zwiększonego budżetu obronnego będzie marynarka wojenna. Ten rodzaj sił zbrojnych Filipin, mający kluczowe znaczenie dla prowadzonej przez Manilę polityki terytorialnej na wodach Morza Południowochińskiego, zamierza pozyskać w najbliższych latach serię nowych i używanych okrętów, w tym m.in. trzy konwencjonalne okręty podwodne, czy kolejne fregaty rakietowe (Filipiny poszukują OP, 2014-12-19). W planach jest też zakup m.in. dwóch śmigłowców morskich, najprawdopodobniej AW159 Wildcat (Filipiny wybiorą Wildcaty?, 2014-11-17).

Filipińczycy zamierzają też pozyskać m.in. sześć nowych samolotów szturmowych, które zastąpią w linii OV-10 Bronco (Filipiny szukają samolotów szturmowych, 2014-05-22). Jednostki pozwolą na kontynuację walki z separatystami z południa kraju. W ostatnich miesiącach dużą aktywnością wykazali się przede wszystkim partyzanci z grupy Islamscy Bojownicy o Wolność Bangsamoro (BIFF), ugrupowania które odłączyło się w 2008 od głównej filipińskiej partyzantki, Islamskiego Frontu Wyzwolenia Moro (MILF) i zapowiedziało, że nie uzna zawartego między Manilą a MILF porozumienia pokojowego (Filipiny kończą z wieloletnią rebelią, 2014-03-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.