Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Japońskie patrolowce na Filipinach

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 30 kwietnia 2015

Filipińskie lotniska wojskowe mogłyby służyć do wsparcia japońskich misji patrolowych prowadzonych nad wodami Morza Południowochińskiego.  

Japonia rozważa wysłanie morskich samolotów patrolowych (na zdjęciu Kawasaki P-1) nad wody Morza Południowochińskiego. Filipińskie bazy wojskowe mogłyby służyć do wsparcia logistycznego japońskich patrolowców / Zdjęcie: MO Japonii

Japońskie morskie samoloty patrolowe mogą wkrótce rozpocząć wykonywanie lotów nad Morzem Południowochińskim. Siły zbrojne Japonii zamierzają bowiem zwiększyć zaangażowanie operacyjne w regionie. Warunkiem realizacji tych planów jest możliwość użycia regionalnych lotnisk wojskowych przez japońskie statki powietrzne (Rekordowy budżet przyjęty, 2015-01-15).

Filipiny uchodzą za najdogodniejszą lokalizację do przebazowania japońskich samolotów patrolowych. Temat użycia filipińskich lotnisk wojskowych przez Japonię ma zostać poruszony podczas wizyty prezydenta Filipin, Benigno Aquino w Tokio. Filipiński przywódca odwiedzi Japonię już w czerwcu.

Propozycja przebazowania elementów lotnictwa Japońskich Morskich Sił Samoobrony na Filipiny zbiegła się w czasie z informacjami o planach użycia lokalnych baz przez siły zbrojne USA. Waszyngton zwrócił się do władz w Manili z prośbą o udostępnienie większej liczby obiektów wojskowych dla jednostek US Navy i USAF. Pod uwagę brane są 4 bazy na wyspie Luzon oraz po 2 na Cebu i Palawan (Więcej amerykańskich baz na Filipinach, 2015-04-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.