Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japońskie patrolowce na Filipinach

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 30 kwietnia 2015

Filipińskie lotniska wojskowe mogłyby służyć do wsparcia japońskich misji patrolowych prowadzonych nad wodami Morza Południowochińskiego.  

Japonia rozważa wysłanie morskich samolotów patrolowych (na zdjęciu Kawasaki P-1) nad wody Morza Południowochińskiego. Filipińskie bazy wojskowe mogłyby służyć do wsparcia logistycznego japońskich patrolowców / Zdjęcie: MO Japonii

Japońskie morskie samoloty patrolowe mogą wkrótce rozpocząć wykonywanie lotów nad Morzem Południowochińskim. Siły zbrojne Japonii zamierzają bowiem zwiększyć zaangażowanie operacyjne w regionie. Warunkiem realizacji tych planów jest możliwość użycia regionalnych lotnisk wojskowych przez japońskie statki powietrzne (Rekordowy budżet przyjęty, 2015-01-15).

Filipiny uchodzą za najdogodniejszą lokalizację do przebazowania japońskich samolotów patrolowych. Temat użycia filipińskich lotnisk wojskowych przez Japonię ma zostać poruszony podczas wizyty prezydenta Filipin, Benigno Aquino w Tokio. Filipiński przywódca odwiedzi Japonię już w czerwcu.

Propozycja przebazowania elementów lotnictwa Japońskich Morskich Sił Samoobrony na Filipiny zbiegła się w czasie z informacjami o planach użycia lokalnych baz przez siły zbrojne USA. Waszyngton zwrócił się do władz w Manili z prośbą o udostępnienie większej liczby obiektów wojskowych dla jednostek US Navy i USAF. Pod uwagę brane są 4 bazy na wyspie Luzon oraz po 2 na Cebu i Palawan (Więcej amerykańskich baz na Filipinach, 2015-04-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.