Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przetarg na kanadyjskie fregaty

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 października 2016

Kanada rozpisała przetarg na dostawę nowych fregat rakietowych.

Nowe kanadyjskie fregaty zostaną przystosowane do prowadzenia różnorodnych działań bojowych, w tym zwalczania nieprzyjacielskich okrętów nawodnych i podwodnych, ochrony przeciwlotniczej / przeciwrakietowej i atakowania celów lądowych / Zdjęcie: MO Kanady

Ministerstwo obrony Kanady poinformowało o wysłaniu zapytania ofertowego (RfP) w sprawie zakupu 15 nowych fregat rakietowych. Zaproszenie do udziału w przetargu otrzymała wybrana grupa oferentów, mających duże doświadczenie w projektowaniu, budowie i dostawie okrętów dla klientów eksportowych. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony w 2017 (Projekt kanadyjskich okrętów do 2017, 2015-05-06).

Nowe okręty zostaną nabyte w ramach programu Canadian Surface Combatant (CSC, dawniej Single Class Surface Combatant, Przygotowania do kanadyjskiego przetargu, 2016-07-29). Zakłada on budowę serii jednostek, które zastąpią w linii obecnie eksploatowane niszczyciele rakietowe typu Iroquois (Kanada wycofała HMCS Iroquois, 2015-05-07) i fregaty typu Halifax (na zdjęciu, Nowa misja HMCS Vancouver, 2016-08-22).

Nowe fregaty powstaną w stoczni Irving Shipbuilding z Halifax w Nowej Szkocji. Konstrukcja pierwszego z okrętów rozpocznie się w l. 2020. Jego dostawę przewidziano na połowę przyszłej dekady. Ottawa zdecydowała się zbudować okręty w oparciu o istniejący projekt. Władze przekonują, że takie rozwiązanie pozwoli przyspieszyć realizację przedsięwzięcia o 2 lata. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.