Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DCNS na CANSEC 2016

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 maja 2016

Francuska grupa stoczniowa weźmie udział w rozpoczynających się dziś kanadyjskich targach CANSEC.

Obecność DCNS na rozpoczynających się dziś w Ottawie targach CANSEC ma związek z udziałem grupy stoczniowej w przetargu na dostawę marynarce wojennej Kanady serii 15 nowych wielozadaniowych fregat rakietowych / Zdjęcie: DCNS

Około 700 wystawców weźmie udział w rozpoczynających się dziś targach CANSEC. Jednym z najważniejszych uczestników wystawy będzie francuska grupa stoczniowa DCNS. Producent z Europy zaprezentuje swoją ofertę, skierowaną przede wszystkim do Royal Canadian Navy (królewskiej marynarki wojennej Kanady) i przygotowaną zgodnie z wymogami kanadyjskiego programu zakupowego National Shipbuilding Procurement Strategy (NSPS).

DCNS podejmie próbę przekonania Kanadyjczyków do wyboru ich oferty w programie Canadian Surface Combatant (CSC, dawniej Single Class Surface Combatant). Jego założeniem jest budowa 15 wielozadaniowych fregat rakietowych, które zastąpią w linii wiekowe niszczyciele rakietowe typu Iroquois (Kanada wycofała HMCS Iroquois, 2015-05-07) i zmodernizowane fregaty rakietowe typu Halifax (Zlecenie na Ceros 200, 2016-05-09).

Francuska grupa stoczniowa jest jednym z oferentów, których jesienią 2015 zaproszono do kolejnego etapu konkursu (Kanadyjskie fregaty z zagranicy, 2016-02-25). Francuzi oferują Ottawie kupno jednostek opartych na projekcie fregat rakietowych typu FREMM, które od 2012 eksploatowane są przez Marine Nationale (marynarkę wojenną Francji, Powrót Provence, 2016-05-10). DCNS może przekazać Kanadyjczykom technologię niezbędną do uruchomienia lokalnej budowy okrętów, a także zapewnić nadzór nad procesem produkcji jednostek i wsparcie ich eksploatacji.

Ponadto DCNS zabiega też o zlecenie na wsparcie techniczne serii nowych okrętów patrolowych typu Harry DeWolf oraz 2 okrętów zaopatrzeniowych typu Queenston (proj. Joint Support Ship, Kolejne opóźnienia JSS?, 2015-05-28). W 2015 W Halifaxie rozpoczęto budowę pierwszego z patrolowców (Rozpoczęto budowę kanadyjskiego patrolowca, 2015-09-07). Ottawa wprowadzi do służby 5 jednostek tego typu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.