Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BAE Systems komentuje wygraną w Kanadzie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 października 2018

Brytyjski koncern BAE Systems z zadowoleniem przyjął wybór przygotowanego przez niego projektu nowych fregat rakietowych dla marynarki wojennej Kanady.

Model fregaty rakietowej typ 26/Global Combat Ship w wersji kanadyjskiej zaprezentowano na stoisku Lockheed Martina podczas targów Euronaval 2018 / Zdjęcie: Michał Jarocki

W wydanym komunikacie BAE Systems zapowiedziało wsparcie innych członków zwycięskiego konsorcjum, na czele którego stoi Lockheed Martin Canada w negocjacjach, które w najbliższych miesiącach będą prowadzone z rządem Kanady w sprawie przyszłego kontraktu. Niezbędne będzie również osiągnięcie porozumienia z grupą Irving Shipbuilding z Halifax w prowincji Nova Scotia, która będzie odpowiedzialna za budowę okrętów.

Pod koniec października rząd w Ottawie ogłosił wybór oferty Lockheed Martin Canada i jego partnerów przemysłowych w przetargu na nowe fregaty rakietowe (Kanada wybrała fregaty, 2018-10-22). Kanadyjskie okręty zostaną oparte na projekcie okrętów typ 26/Global Combat Ship, które zostaną jednak nieznacznie przeprojektowane w porównaniu do pierwowzoru (Euronaval 2018: Przeprojektowanie kanadyjskich fregat, 2018-10-25).

W odróżnieniu od oryginalnego projektu kanadyjskie fregaty rakietowe otrzymają m.in. zmodyfikowany maszt, na którym zamontowane zostaną elementy radaru z aktywną anteną fazowaną (APAR, Active Phased Array Radar). Przeprojektowanie GCS zgodnie z wymaganiami Royal Canadian Navy (królewskiej marynarki wojennej Kanady) mają zająć ok. 4 lata. Cięcie blach pod pierwszą jednostkę powinno nastąpić w pierwszej połowie l. 2020.

Kanadyjskie fregaty rakietowe zostaną pozyskane w ramach programu Canadian Surface Combatant, który zakłada budowę 15 jednostek tej klasy. Po wejściu do służby zastąpią zmodernizowane niemałym kosztem okręty typu Halifax oraz wycofane już ze służby niszczyciele rakietowe typu Iroquois (Przegląd remontowy HMCS Montréal , 2018-08-20; Kanada wycofała HMCS Iroquois, 2015-05-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra