Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Opóźnienie kanadyjskiego programu okrętowego

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 października 2018

Ministerstwo obrony Kanady najprawdopodobniej ponownie opóźni wybór dostawcy serii nowoczesnych fregat rakietowych w ramach programu Canadian Surface Combatant.

W ramach programu Canadian Surface Combatant marynarka wojenna Kanady chce pozyskać piętnaście nowoczesnych fregat rakietowych / Zdjęcie: Michał Jarocki

Według wcześniejszych doniesień mediów branżowych decyzja o wyborze dostawcy nowych fregat rakietowych miała zostać podjęta w 3. kwartale br. Fakt, że do tego nie doszło oznacza, że kanadyjski resort obrony po raz kolejny opóźni przedsięwzięcie (Co dalej z kanadyjskimi fregatami?, 2018-04-18). Nowy termin podania zwycięzcy programu Canadian Surface Combatant nie został dotąd podany.

W ramach programu Canadian Surface Combatant Royal Canadian Navy (RCN, królewska marynarka wojenna Kanady) ma pozyskać piętnaście fregat rakietowych. Nowe okręty zastąpią w linii obecnie eksploatowane i zmodernizowane niemałym kosztem okręty typu Halifax i wycofane już ze służby niszczyciele rakietowe typu Iroquois (Przegląd remontowy HMCS Montréal , 2018-08-20; Kanada wycofała HMCS Iroquois, 2015-05-07).

Do wyścigu o kanadyjskie zlecenie stanęło m.in. Canada’s Combat Ship Team, które oferuje Ottawie zakup jednostek proj. Global Combat Ship (Global Combat Ship dla Kanady, 2018-07-23). W jego skład wchodzą: BAE Systems, Lockheed Martin Canada, CAE, L3 Technologies, MDA i Ultra Electronics. O kontrakt rywalizują również m.in. hiszpańska Navantia i Alion Canada (Nowa oferta na kanadyjskie fregaty, 2018-08-28; Oferta Navantii w kanadyjskim przetargu, 2018-08-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra