Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Euronaval 2018: Przeprojektowanie kanadyjskich fregat

Imprezy branżowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 października 2018

Nowe kanadyjskie fregaty rakietowe będą różniły się o ok. 10% od oryginalnego projektu Global Combat Ship, na którym zostaną oparte.

Model fregaty rakietowej proj. Global Combat Ship w odmianie kanadyjskiej. W oczy rzuca się zmodyfikowany maszt, który pomieści elementy radaru z aktywną anteną fazowaną / Zdjęcie: Michał Jarocki

Podczas Euronaval 2018 ujawniono, że w odróżnieniu od oryginalnego projektu Global Combat Ship kanadyjskie fregaty rakietowe otrzymają m.in. zmodyfikowany maszt, na którym zamontowane zostaną elementy radaru z aktywną anteną fazowaną (APAR, Active Phased Array Radar). Przeprojektowanie GCS zgodnie z wymaganiami Royal Canadian Navy (królewskiej marynarki wojennej Kanady) mają zająć ok. 4 lat. Cięcie blach pod pierwszą jednostkę powinno nastąpić w pierwszej połowie l. 2020.

Na kilka dni przed rozpoczęciem Euronaval 2018 rząd Kanady ogłosił wybór oferty wielonarodowego konsorcjum, na czele którego stoi Lockheed Martin Canada, w przetargu na 15 nowych fregat rakietowych (Kanada wybrała fregaty, 2018-10-22). Kanadyjskie okręty oparte zostaną na projekcie GCS autorstwa BAE Systems, który wybrały również marynarki wojenne Australii i Wielkiej Brytanii (Fregaty typu City w Devonport, 2018-10-09; Coraz bliżej australijskich Hunterów, 2018-10-08).

Kanadyjskie fregaty zostaną pozyskane w ramach programu Canadian Surface Combatant i zastąpią w linii obecnie eksploatowane i zmodernizowane niemałym kosztem okręty typu Halifax oraz wycofane już ze służby niszczyciele rakietowe typu Iroquois (Przegląd remontowy HMCS Montréal , 2018-08-20; Kanada wycofała HMCS Iroquois, 2015-05-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra