Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kanada wybrała fregaty

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 października 2018

Rząd Kanady wybrał ofertę Lockheed Martin Canada i BAE Systems w przetargu na nowe fregaty rakietowe.

Budowa kanadyjskich fregat rakietowych nowej generacji powinna rozpocząć się na początku przyszłej dekady. Koszt programu CSC oblicza się na 55-60 mld CAD (157-171 mld zł) / Zdjęcie: Michał Jarocki

W piątkowym komunikacie prasowym rząd Kanady potwierdził, że zwycięzcą przetargu na nowe fregaty rakietowe jest wielonarodowe konsorcjum, na czele którego stoi Lockheed Martin Canada. Ottawa zdecydowała się wybrać ofertę opierającą się na okrętach typ 26/Global Combat Ship, które opracowało BAE Systems. W zwycięskim zespole znalazły się również CAE, L3 Technologies, MDA i Ultra Electronics (Global Combat Ship dla Kanady, 2018-07-23).

W najbliższych tygodniach przedstawiciele rządu Kanady i wspomnianego konsorcjum zasiądą do rozmów, podczas których ustalone zostaną szczegóły przygotowywanego kontraktu, w tym kwestia praw do projektu nowych fregat oraz plan budowy okrętów. Podpisanie umowy na nowe jednostki powinno nastąpić zimą (Opóźnienie kanadyjskiego programu okrętowego, 2018-10-16).

Nowe fregaty rakietowe zostaną kupione w ramach programu Canadian Surface Combatant, który zakłada budowę 15 jednostek tej klasy. W przyszłości zastąpią one w linii obecnie eksploatowane i zmodernizowane niemałym kosztem okręty typu Halifax i wycofane już ze służby niszczyciele rakietowe typu Iroquois (Przegląd remontowy HMCS Montréal , 2018-08-20; Kanada wycofała HMCS Iroquois, 2015-05-07).

Konsorcjum Lockheed Martin Canada i BAE Systems zostawiło w pokonanym polu m.in. hiszpańską Navantię i Alion Canada (Nowa oferta na kanadyjskie fregaty, 2018-08-28; Oferta Navantii w kanadyjskim przetargu, 2018-08-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra