Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jest zgoda w sprawie Patriotów

Wojska lądowe, 19 listopada 2013

USA wyraziły zgodę na przedłużenie o rok misji zestawów przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Patriot w Turcji. Podobnych deklaracji udzielili też Holendrzy i Niemcy.

Wysłane przez USA zestawy Patriot zostały rozlokowane w pobliżu 850-tysięcznego Gaziantep. Holendrzy umieścili swoje baterie wokół 2-milionowej Adany (na zdjęciu), a Niemcy obok 400-tysięcznego Kahramanmaraş / Zdjęcie: MO Holandii

Decyzję o przedłużeniu misji Patriotów przekazał Turkom sekretarz obrony USA, Chuck Hagel. Amerykańskie zestawy przeciwlotnicze / przeciwrakietowe pozostaną na miejscu, w pobliżu 850-tysięcznego Gaziantep, do stycznia 2015. Pod koniec zeszłego tygodnia na ten sam krok zdecydowali się Holendrzy (Zmiana holenderskiego dowództwa w Turcji, 2013-05-28). Pozytywnie o całym pomyśle wypowiadają się również władze w Berlinie (Problemy Niemców w Turcji, 2013-03-18).

O przedłużenie misji Patriotów zwrócili się do NATO sami Turcy (Turcy proszą o przedłużenie misji Patriotów, 2013-11-13). Natowskie zestawy przeciwlotnicze / przeciwrakietowe wysłano do Turcji jedynie na rok, w związku z czym musiałyby zostać wycofane na początku 2014 (NATO gotowe wysłać Patrioty do Turcji, 2012-11-19, Patrioty w Turcji, 2013-01-07).

Przypomnijmy, że Patrioty wysłano do Turcji w celu ochrony tego państwa przed ewentualnym atakiem lotniczym lub rakietowym od strony sąsiedniej Syrii. Od czasu wybuchu syryjskiej wojny domowej, na tureckie terytorium sporadycznie spadają pociski artyleryjskie / moździerzowe, celowo lub omyłkowo wystrzeliwane przez syryjskich rebeliantów lub walczące z nimi wojska reżimu Baszara al-Asada (Tureckie F-16 w powietrzu, 2013-09-09, Wymiana ognia na granicy z Syrią, 2013-10-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.