Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Faza testowa David’s Sling

Wojska lądowe, 04 grudnia 2014

Siły zbrojne Izraela przeprowadzą serię prób ogniowych systemu antyrakietowego David’s Sling.

System antyrakietowy David’s Sling rozwijany jest przez Rafael i Raytheon / Zdjęcie: Raytheon

W nadchodzących miesiącach wojska lotnicze Izraela przeprowadzą co najmniej dwie próby ogniowe David’s Sling. Na podstawie ich wyników dowództwo sił zbrojnych ma podjąć długo wyczekiwaną decyzję o ewentualnym wprowadzeniu systemu, rozwijanego wspólnie przez Rafael Advanced Defense Systems i amerykański Raytheon, do służby.

Według pierwotnych założeń nowy izraelski systemy antyrakietowy miał pojawić się w linii w 2015. W maju br., anonimowy przedstawiciel sił zbrojnych Izraela przyznał w rozmowie z mediami, że dotrzymanie tego terminu nie będzie możliwe ze względu na zapowiadane cięcia w wydatkach obronnych Izraela (Opóźniony David’s Sling, 2014-05-23).

W nadchodzących miesiącach wojska lotnicze Izraela przeprowadzą co najmniej dwie próby ogniowe David’s Sling

Po wprowadzeniu do służby, David’s Sling uzupełni lukę w między znajdującym się już w linii Iron Dome (Więcej baterii Iron Dome, 2014-07-17), a modernizowanymi zestawami Arrow 3 (Produkcja Arrow 3 przed zakończeniem prób?, 2014-01-23). Wyposażony w antyrakiety Stunner system opracowano z myślą o niszczeniu pocisków balistycznych, nieprzyjacielskich samolotów i bezzałogowych statków latających oraz pocisków manewrujących w zasięgu od 40 km do 300 km.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra