Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Japońskie P-3C nad Senkaku

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 listopada 2013

Samoloty patrolowe Japońskich Wojsk Lotniczych Samoobrony przeleciały w pobliżu spornych wysp Senkaku/Diaoiu, prowokując ChRL.

Według stanowiska władz w Tokio, P-3C znalazły się w pobliżu Senkaku/Diaoiu w ramach rutynowego lotu patrolowego. Japonia nie uznała sobotniej deklaracji ChRL o objęciu spornych wysp kontrolą wojsk lotniczych tego państwa / Zdjęcie: MO Japonii

Do zdarzenia miało dojść w ostatnich dniach. Para japońskich P-3C miała przelecieć w pobliżu spornych wysp Senkaku/Diaoiu. Przypomnijmy, że w minioną sobotę ChRL ogłosiła, że omawiany obszar wchodzi w skład nowej chińskiej strefy identyfikacji obrony powietrznej (ChRL znów prowokuje, 2013-11-27).

Sobotnie oświadczenie władz w Pekinie to nie tylko policzek wymierzony Tokio (Japonia z ASEAN przeciwko ChRL, 2013-03-13) oraz próba japońsko-amerykańskiego sojuszu wojskowego (Obama wzywa ChRL do rozwiązania sporów terytorialnych, 2013-07-12). To także niezwykle ważne wydarzenie z punktu widzenia państw basenu Morza Południowochińskiego, które również pozostają w sporach terytorialnych z ChRL (Liaoning prowokuje , 2013-11-26). Zwłaszcza, że strona chińska zapowiedziała już ustanowienie w najbliższej przyszłości nowej strefy identyfikacji obrony powietrznej nad wodami omawianego akwenu, pokrywającej swym zasięgiem wyspy archipelagów Spratly i Paracelskiego, do których rości sobie prawa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.