Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tragiczna pomyłka koalicjantów w Jemenie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 28 lipca 2015

Samoloty wielonarodowej koalicji państw arabskich przez pomyłkę zbombardowały pozycje wojsk wiernych obalonemu prezydentowi Mansurowi Hadiemu.

Co najmniej 15 lojalistów zginęło w wyniku błędu lotnictwa wielonarodowej koalicji państw arabskich, bombardujących pozycje rebeliantów w Jemenie / Zdjęcie: MO Arabii Saudyjskiej

Wczoraj lotnictwo koalicji państw arabskich, na czele której stoi Arabia Saudyjska, dokonało kolejnych nalotów na pozycje rebeliantów Huti (1500 ofiar wojny domowej w Jemenie, 2015-07-09). Od miesięcy bojówkarze walczą z wojskami wiernymi obalonemu na początku br. prezydentowi Mansurowi Hadiemu. Przez pomyłkę zbombardowano również pozycje lojalistów, którzy zajmowali tereny w pobliżu zajętej przez rebeliantów bazy wojskowej w Al-Anad.

Co najmniej 15 żołnierzy zmarło wskutek omyłkowego ataku. Liczba ofiar może być większa, bowiem 40 osób zostało rannych, w tym kilka poważnie. Dowództwo wielonarodowej koalicji nie skomentowało dotąd tragicznej pomyłki. Część mediów sugeruje, że doszło do niej w wyniku błędnych informacji wywiadowczych.

Od wiosny trwają naloty na pozycje rebeliantów Huti (Saudyjski F-15 zestrzelony w Jemenie, 2015-05-24; W Jemenie strącono AH-64 i F-16?, 2015-05-11). Bombardowania prowadzone są we współpracy z siłami zbrojnymi USA (Intensywne bombardowania Jemenu, 2015-04-21), które udzielają sojusznikom wsparcia materiałowego i pomocy wywiadowczej. W minionych tygodniach doszło również do serii starć na granicy z Arabią Saudyjską. W reakcji na te zajścia Rijad wzmocnił oddziały stacjonujące na pograniczu (Rijad wzmacnia granicę z Jemenem, 2015-04-27). Saudyjczycy odrzucili jednak propozycję Izraela, który zaoferował wydzielenie pojedynczej baterii systemu obrony powietrznej Iron Dome (Rijad nie chce Iron Dome, 2015-05-28).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.