Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arabia Saudyjska tajemniczym klientem Raytheona

Przemysł zbrojeniowy, 24 kwietnia 2015

Amerykański producent potwierdził wczoraj, że tajemniczym klientem na nowe zestawy przeciwrakietowe / przeciwlotnicze Patriot jest Arabia Saudyjska.

Ostatnie zamówienie wpisuje się w założenia modernizacyjne saudyjskich zestawów Patriot, używanych od początku lat 1990. W ramach ogłoszonego przed kilku laty planu, Saudowie chcą zwiększyć zdolności do rozpoznawania i przechwytywania pocisków balistycznych, zarówno poprzez unowocześnienie oprogramowania systemu, jak i usprawnienie funkcjonowania zestawów radiolokacyjnych / Zdjęcie: Raytheon

Przed kilkoma dniami Raytheon informował o otrzymaniu zlecenia na dostawę nieokreślonej liczby zestawów Patriot, wraz z wyposażeniem dodatkowym i pakietem szkoleniowym. Wartość porozumienia miała przekroczyć 2 mld USD (7,3 mld zł). Producent nie zdecydował się wówczas na wyjawienie, kto jest ich nabywcą (Kolejne zlecenie na Patrioty, 2015-04-21).

Tożsamość zamawiającego została ujawniona wczoraj, przy okazji publikacji wyników sprzedaży amerykańskiego producenta za pierwszy kwartał br. Raytheon potwierdził, że tajemniczym klientem jest Arabia Saudyjska. Jesienią 2014 DSCA przesłała do Kongresu USA dokumenty niezbędne do uzyskania zgody na sprzedaż Saudyjczykom zestawów Patriot o wartości ok. 2 mld USD.

Rijad złożył w ub.r. zamówienie m.in. na 202 pociski PAC-3 wraz z kontenerami, jeden pocisk-cel pozorny Guidance Enhanced Missile (GEM) wraz z zestawami szkoleniowymi, 6 stacji kierowania ogniem, 36 pakietów modernizacyjnych dla wyrzutni systemu Patriot, pakiet wsparcia technicznego, dokumentację oraz usługi szkoleniowe i części zamienne (Patrioty dla Arabii Saudyjskiej, 2014-10-02). Arabia Saudyjska była głównym importerem uzbrojenia w 2014. Rijad pozyskał z zagranicy sprzęt wojskowy o wartości 6,4 mld USD (23,6 mld zł, Arabia Saudyjska głównym importerem uzbrojenia, 2015-03-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.