Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

50 Su-35S dla WKS FR

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 15 stycznia 2016

Wojska lotniczo-kosmiczne Federacji Rosyjskiej zamówiły 50 samolotów wielozadaniowych Su-35S.

Do 2020 w jednostkach WKS FR znajdzie się 98 samolotów wielozadaniowych Su-35S / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Jak poinformowali media przedstawiciele OAK, rząd w Moskwie zamówił 50 samolotów wielozadaniowych Su-35S. Wartość kontraktu wynosi 100 mld rubli (5,23 mld zł). Dostawcą samolotów będą zakłady KnAAZ, których głównym udziałowcem jest holding Suchoj.

Według korespondenta Aviation Week, kontrakt został podpisany pod koniec sierpnia ub. r., jednak jego finalizacja była opóźniona z powodu braku informacji na temat budżetu obronnego FR, który został zatwierdzony przez prezydenta W. Putina w połowie grudnia (Ograniczenie zakupów T-50, 2015-07-05). Dostawy Su-35S dla WKS FR mają być realizowane w tempie 10 samolotów rocznie, począwszy od br.

Pierwsza partia 48 Su-35 dla WWS FR została zamówiona w 2009. Pierwsze z nich weszły do eksploatacji dwa lata później. Na początku br. do służby w Kraju Nadmorskim trafiły 2 ostatnie z w/w samolotów, po locie dostawczym z Komsomolska nad Amurem.

Dzięki podpisanym ostatnio kontraktom z rodzimym resortem obrony, a także ChRL i Indonezją (ChRL kupiła 24 Su-35, 2015-11-19, Indonezja kupiła Su-35, 2015-09-06), KnAAZ mają zapewnione zajęcie do początku następnej dekady. Zdaniem OAK negocjacje z Algierią dotyczące sprzedaży 12 bombowców Su-32, postępują zgodnie z przewidywaniami i kraj ten może zamówić nawet 40 samolotów (Su-32 dla Algierii, 2016-01-07). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.