Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Większy budżet obronny ChRL

Strategia i polityka, 04 marca 2015

Władze ChRL zapowiedziały zwiększenie wydatków obronnych w 2015 o 10%.

Wydatki obronne ChRL w 2015 wzrosną o 10%. Dokładny plan zostanie ogłoszony w najbliższych dniach / Zdjęcie: MO ChRL

Informację o planach zwiększenia wydatków obronnych w 2015 podała Fu Ying, rzeczniczka prasowa Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych. Budżet ministerstwa obrony ChRL wzrośnie w br. o 10% w porównaniu do 2014, kiedy przeznaczono na obronność ok. 130 mld USD (485,3 mld zł, Budżet obronny ChRL rośnie, 2014-03-06).  

Szczegółowy plan wydatkowania obronnego zostanie podany do publicznej wiadomości w najbliższych dniach. Wcześniej zapoznają się z nim członkowie legislatury. W powszechnej ocenie wydatki ministerstwa obrony ChRL mogą wynieść w br. ok. 145 mld USD (541,3 mld zł).  

Nowe środki finansowe pozwolą na kontynuację wielu ambitnych programów zbrojeniowych ChRL. Od lat głównym beneficjentem planów zakupowych Pekinu jest marynarka wojenna (Kolejna korweta typ 056A w linii, 2014-11-19). W 2014 władze w Pekinie ogłosiły m.in. plan budowy 4-5 nowych lotniskowców, które w ciągu 20 lat uzupełnią w linii eksploatowany od 2012 Liaoning (Szpiegowanie Liaoninga, 2014-11-24, Ambitne plany ChRL, 2014-08-13).  

Spora część budżetu inwestycyjnego ministerstwa obrony zostanie przeznaczona na rozwój nowoczesnych technologii wojskowych. ChRL zależy przede wszystkim na uzyskaniu samowystarczalności w dziedzinie budowy zespołów napędowych dla statków powietrznych. Obecnie Chiny wyposażają swoje konstrukcje w silniki pochodzące z Rosji lub wyprodukowane na ich bazie (Ukraina sprzedaje ChRL technologię, 2014-11-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.