Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ambicje indyjskiej floty

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 15 lutego 2016

Marynarka wojenna Indii musi odegrać większą rolę w kształtowaniu regionalnego układu sił.

Indyjska marynarka wojenna musi przygotować się na wyzwania, jakie niesie ze sobą zmieniający się układ sił w regionie / Zdjęcie: MO Indii

Przedstawiciele sił zbrojnych ok. 50 państw wzięli udział w Międzynarodowym Przeglądzie Floty, zorganizowanym na początku lutego u wybrzeży Visakhapatnam na wschodzie Indii (INS Arihant nie weźmie udziału w IFR 2016, 2016-02-05; Ostatnia misja INS Viraat, 2016-01-21). Wydarzenie miało potwierdzić rosnące znaczenie indyjskiej floty dla układu sił w basenie Oceanu Indyjskiego, a także Azji Południowo-Wschodniej.

W najbliższych latach dowództwo Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii) zwiększy aktywność operacyjną floty na Oceanie Indyjskim. Indie osiągną to m.in. poprzez strategię wspierania mniej wpływowych regionalnych sojuszników, takich jak Sri Lanka (Indyjskie patrolowce dla Sri Lanki, 2016-01-29), a także budowę zamorskich baz wojskowych (Indie wspierają Seszele, 2016-01-26).

Jednym z powodów, dla których BNS zamierza zwiększyć zaangażowanie w regionie jest rosnąca aktywność Marynarki Wojennej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL. Chińskie okręty coraz częściej wykonują patrole na akwenach uznawanych dotąd za nieformalną strefę wpływów Indii (Dornier Do-228 dla Seszeli, 2015-08-31). Ponadto w 2016 rozpocznie się budowa chińskiej bazy morskiej w Dżibuti, która pozwoli na wspieranie zespołów zadaniowych i wojsk służących w regionie (Chińska baza w Dżibuti, 2016-02-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.