Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny zniszczony turecki Leopard

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 04 lutego 2018

Bojownicy kurdyjskiej milicji działającej na terenie Syrii (kurd. Yekîneyên Parastina Gel – YPG, Powszechne Jednostki Ochrony) zniszczyli wczoraj kolejny czołg Leopard 2A4 armii tureckiej. Doszło do tego w pobliżu miejscowości Heftar niedaleko Afrin w muhafazie Aleppo. Rebelianci, wśród których były kobiety, użyli prawdopodobnie przeciwpancernego zestawu rakietowego produkcji rosyjskiej Fagot lub Konkurs.

Oddzielona wybuchem od kadłuba wieża czołgu Leopard 2A4 armii tureckiej, zniszczonego przez pocisk przeciwpancerny produkcji rosyjskiej / Zdjęcie: twitter-LunaticRizgar

Z opublikowanych w Internecie zdjęć można ocenić, że pocisk trafił w lewą przednią część kadłuba. Spowodowało to wybuch amunicji, co ostatecznie zniszczyło czołg. Rozpadł się on na wiele szczątków.

Całkowicie zniszczony kadłub czołgu Leopard 2A4 armii tureckiej, zniszczonego przez kurdyjskich rebeliantów Syrii / Zdjęcie: twitter-LunaticRizgar

Armia turecka potwierdziła utratę Leoparda. Z komunikatu wynika, że w wyniku ostrzału zginęło 6 żołnierzy. Poza załogą czołgu mogli zginąć żołnierze z samochodu, który został zniszczony obok niego. Zniszczenia mieli dokonać rebelianci z PYD/PKK.

Moment wybuchu amunicji w kadłubie czołgu Leopard trafionego rosyjskim pociskiem przeciwpancernym / Zdjęcie: http://lostarmour.info

Pierwsze doniesienia o utracie przez armię turecką czołgów Leopard 2A4 (takich samych, jakich używa Wojsko Polskie) pojawiły się w grudniu 2016 (Państwo Islamskie burzy mit Leoparda 2, 2017-01-18). W walkach w rejonie syryjskiego miasta Al-Bab bojownicy tzw. państwa islamskiego zniszczyli co najmniej 10 pojazdów tego typu. Także tam częstą przyczyną był wybuch amunicji umieszczonej w słabo chronionej części kadłuba. Od tego czasu Leopardy są nazywane bombami na gąsienicach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.