Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Tulsa gotowa do służby

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 lutego 2019

Amerykański okręt USS Tulsa, typu Independence, zostanie przyjęty do służby 16 lutego, taką informację podała US Navy.

USS Tulsa jest gotowy do przyjęcia do służby / Zdjęcie: Austal USA

Ceremonia przyjęcia do służby okrętu USS Tulsa (LCS 16), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship, zostanie zorganizowana 16 lutego w San Francisco. Po tym wydarzeniu jednostka przejdzie do Naval Base San Diego, gdzie będzie stacjonować.

US Navy odebrała USS Tulsa wiosną ub.r. (Dostawa USS Tulsa, 2018-05-02). Wydarzenie poprzedziła seria testów morskich i prób odbiorczych, które prowadzili pracownicy producenta okrętu, spółki Austal USA w Mobile w Alabamie oraz specjaliści z US Navy Board of Inspection and Survey (INSURV, Zakończono próby USS Tulsa, 2018-03-16).

Co ciekawe, wcześniej zakładano, że USS Tulsa wejdzie do służby w 2. połowie ub.r. Tak się jednak nie stało, bowiem w trakcie wspomnianych testów morskich wykryto na okręcie szereg usterek technicznych, które producent, wspomniana spółka Austal USA, musiał najpierw usunąć w ramach procedury post-shakedown availability (PSA, Dodatkowe prace na USS Tulsa, 2018-08-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra