Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dodatkowe prace na USS Tulsa

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 07 sierpnia 2018

Austal USA otrzymało dodatkowe środki na przeprowadzenie niezbędnych prac na okręcie USS Tulsa.

Austal USA przygotuje się do przeprowadzenia niezbędnych prac stoczniowych na USS Tulsa / Zdjęcie: USN

Departament Obrony USA zlecił stoczni Austal USA z Mobile w Alabamie rozpoczęcie przygotowań do przeprowadzenia niezbędnych prac na okręcie USS Tulsa (LCS 16), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS). Wartość kontraktu wynosi ok. 15 mln USD (55 mln zł). Zlecenie ma zostać wykonane do sierpnia 2019.

Realizacja kontraktu będzie wymagać dokonania odpowiednich przygotowań w stoczniach Austala w Mobile i San Diego w Kalifornii. Prace stoczniowe na USS Tulsa zostaną prowadzone w ramach procedury post-shakedown availability (PSA), która jest wdrażana po pierwszym poważnym teście okrętu od jego obioru od producenta (Dostawa USS Tulsa, 2018-05-02).

Ceremonię przyjęcia do służby USS Tulsa zapowiedziano na II połowię br. Zostanie ona zorganizowana w San Francisco. Następnie, okręt skieruje się do portu macierzystego w San Diego, gdzie dołączy do USS Freedom (LCS 1), USS Independence (LCS 2), USS Fort Worth (LCS 3), USS Coronado (LCS 4), USS Jackson (LCS 6), USS Montgomery (LCS 8, Testy uzbrojenia USS Montgomery, 2018-07-25), USS Gabrielle Giffords (LCS 10, USS Gabrielle Giffords w San Diego, 2017-07-07), USS Omaha (LCS 12, USS Omaha w służbie, 2018-02-05) i USS Manchester (LCS 14, USS Manchester w Portsmouth, 2018-05-22). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra