Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Omaha wznowił podróż do San Diego

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 08 stycznia 2018

Amerykański okręt USS Omaha opuścił bazę morską na Kubie i wznowił podróż do nowego portu macierzystego w San Diego.

USS Omaha opuścił bazę morską na Kubie i wznowił podróż do San Diego, gdzie powinien dotrzeć przed końcem stycznia / Zdjęcie: Austal USA

Początek br. załoga USS Omaha (LCS 12), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS) spędziła na Kubie. W dn. 2-6 stycznia okręt znajdował się w Naval Station Guantanamo Bay, gdzie uzupełniono paliwo i zapasy przed wznowieniem podróży do Naval Base San Diego w Kalifornii (USS Omaha w drodze do San Diego, 2017-11-21).

Amerykański okręt powinien dotrzeć na miejsce pod koniec stycznia. Wówczas rozpoczną się przygotowania do ceremonii przyjęcia go do służby, którą zapowiedziano na 3 lutego.

USS Omaha opuścił stocznię producenta, Austal USA z Mobile w Alabamie pod koniec listopada. Dwa miesiące wcześniej okręt został oficjalnie odebrany przez US Navy (Odbiór USS Omaha, 2017-09-19). Wydarzenie poprzedziła seria testów odbiorczych prowadzonych pod nadzorem specjalistów z Board of Inspection and Survey (INSURV, Zakończono testy USS Omaha, 2017-05-29). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.