Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Jackson w macierzystym porcie

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 26 września 2016

Amerykański okręt USS Jackson po raz pierwszy wszedł do portu macierzystego w San Diego.

USS Jackson dotarł do portu macierzystego w San Diego. Podróż okrętu przebiegła bez problemów z funkcjonowaniem układu napędowego, które w ostatnich miesiącach trapią większość jednostek klasy LCS / Zdjęcie: USN

Przed kilkoma dniami USS Jackson (LCS 6), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS), po raz pierwszy wszedł do nowego portu macierzystego Naval Base San Diego. Okręt dotarł do Kalifornii po kilkutygodniowej podróży, w trakcie której odbył kurtuazyjne wizyty w Balboa w Panamie i meksykańskim Manzanillo. Wcześniej USS Jackson wszedł też do Naval Station Guantamo Bay, w której uzupełniono zapasy żywności, wody pitnej i paliwa.

Latem u wybrzeży Florydy przeprowadzono testy wytrzymałościowe USS Jackson (Testy wytrzymałościowe USS Jackson, 2016-07-20). Polegały one na dokonaniu serii podwodnych eksplozji ładunków wybuchowych umieszczonych w pobliżu okrętu, które miały symulować wybuchy torped lub min morskich.

Budowa USS Jackson rozpoczęła się latem 2011. Okręt zwodowano pod koniec 2013 (Wodowanie USS Jackson, 2013-12-16). W połowie 2015 zakończono testy odbiorcze jednostki, a następnie przekazano ją US Navy (Austal przekazała USS Jackson, 2015-08-12). Okręt przyjęto do służby pod koniec ub.r. (USS Jackson w linii, 2015-12-08). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.