Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolizja USS Montgomery

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 07 października 2016

Amerykański okręt USS Montgomery zderzył się z holownikiem w trakcie wyjścia z bazy morskiej w Mayport na Florydzie.

Po przejściu huraganu Matthew USS Montgomery będzie musiał powrócić do Naval Station Mayport na Florydzie, aby dokonać oceny stanu kadłuba po kolizji z holownikiem / Zdjęcie: Austal USA

W miniony wtorek załoga USS Montgomery (LCS 8), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS), otrzymała rozkaz opuszczenia Naval Station Mayport na Florydzie w związku z nadciągającym huraganem Matthew (USN na pomoc ofiarom huraganu Matthew, 2016-10-05). Okręt miał wyjść z bazy w asyście holowników. Niesprzyjające warunki pogodowe, które panowały w rejonie, utrudniały jednak swobodne manewrowanie i w konsekwencji doprowadziły do zderzenia LCS 8 z jedną z jednostek pomocniczych.

Wskutek kolizji w kadłubie USS Montgomery powstał otwór o średnicy ok. 30 cm, przez który do wnętrza okrętu zaczęła przedostawać się woda morska. Dzięki szybkiej reakcji załodze jednostki udało się uszczelnić uszkodzony fragment poszycia. Następnie okręt opuścił bazę w Mayport o własnych siłach i kontynuował podróż w rejon wyznaczony przez dowództwo USN.

USS Montgomery znalazł się w Naval Station Mayport wskutek awarii układu napędowego, do której doszło zaledwie kilka dni po przyjęciu go do służby (Awaria USS Montgomery, 2016-09-20; Przyjęcie USS Montgomery do służby, 2016-09-10). Na Florydzie okręt przechodzi niezbędne prace naprawcze, które są prowadzone w ramach gwarancji przez producenta, Austal USA z Mobile w stanie Alabama. Następnie okręt wznowi podróż do portu macierzystego Naval Base San Diego w Kalifornii. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.