Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mactronic dla ORP Orzeł

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 17 września 2014

Wrocławskie przedsiębiorstwo Mactronic na 12 lat przejęło opiekę nad oświetleniem awaryjnym okrętu podwodnego ORP Orzeł.

Mactronic dostarczy na ORP Orzeł zestaw specjalistycznego oświetlenia oparty na reflektorach Streamlight Litebox E-Flood i przez ponad dekadę będzie odpowiedzialne za ich serwisowanie

Mactronic dostarczy na jednostkę zestaw specjalistycznego oświetlenia oparty na reflektorach Streamlight Litebox E-Flood. W ramach umowy Marynarka Wojenna otrzymała dwuletnią gwarancję oraz dziesięcioletni serwis. Wymiana oświetlenia realizowana jest w ramach modernizacji ORP Orzeł (ORP Orzeł do naprawy, 2014-02-24).

Litebox E-Flood stanowi zabezpieczenie w sytuacjach awaryjnych, które pozwoli zachować widoczność wewnątrz okrętu w przypadku braku elektryczności. Jest to reflektor z ruchomą głowicą, wykorzystujący technologię światła C4 LED. Wybrane przez Marynarkę Wojenną modele mają mechanizm światła awaryjnego, automatycznie uruchamiający reflektor (znajdujący się w uchwycie ładującym), gdy zabraknie zasilania.

Reflektor z ruchomą głowicą Litebox E-Flood stanowi zabezpieczenie w sytuacjach awaryjnych, które pozwoli zachować widoczność wewnątrz okrętu w przypadku braku elektryczności / Zdjęcia: Mactronic

Oświetlenie Litebox E-Flood jest dopasowane do specyfiki pracy na okręcie podwodnym. Reflektory są odporne na urazy mechanicznie, charakteryzują się rozproszoną wiązką światła o równej strukturze dzięki zastosowaniu sześciu diod i długim czasem działania. Dwa tryby świecenia zapewniają czas pracy reflektorów od 8 do 18 godzin.

Litebox to nie jedyne oświetlenie dostarczane przez Mactronic do Sił Zbrojnych RP. Niedawno 6. Brygada Powietrznodesantowa odebrała nowe latarki czołowe Nomad. Urządzenia te spełniają wymogi dostosowania do skoków spadochronowych (IWA 2014: Mactronic w świetle reflektorów, 2014-03-10; Nowa wersja latarki patrolowej Sniper, 2013-11-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra