Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Irak odebrał kolejne Mi-28NE

Lotnictwo wojskowe, 03 lutego 2015

Do Iraku dotarła druga transza śmigłowców uderzeniowych Mi-28NE.

Ministerstwo obrony Iraku potwierdziło w niedzielę odbiór drugiej transzy rosyjskich śmigłowców uderzeniowych Mi-28NE / Zdjęcie: MO Iraku

Ministerstwo obrony Iraku odebrało w niedzielę dwa śmigłowce uderzeniowe Mi-28NE. Wiropłaty dotarły do kraju na pokładzie samolotu transportowego An-124, wyczarterowanego od przedsiębiorstwa Wołga-Dniepr. Latem 2014 do odbiorcy trafiła pierwsza transza trzech Mi-28NE (Więcej irackiego uzbrojenia z Rosji, 2014-08-01).

Irakijczycy zamówili w Rosji ponad 40 śmigłowców uderzeniowych (Zamieszanie z irackimi śmigłowcami, 2014-06-13). Latem 2014 agencja ITAR-TASS informowała, że zawarte pod koniec 2012 porozumienie dotyczyło 19 Mi-28NE i 24 Mi-35M. Ostatnie wiropłaty mają dotrzeć do Iraku do 2016.

Śmigłowce przetransportowano do Iraku na pokładzie transportowca An-124

Śmigłowce pozyskano m. in z myślą o walce z Państwem Islamskim (Abrams w rękach irackich islamistów, 2015-01-29). Brak jest jednak wiarygodnych informacji potwierdzających ich użycie operacyjne. Uzupełnieniem rosyjskich wiropłatów miały być amerykańskie AH-64E Guardian. Irakijczycy złożyli w Departamencie Obrony USA zamówienie na 24 fabrycznie nowe śmigłowce oraz 6 wypożyczonych ze składu US Army. Bagdad ostatecznie nie zdecydował się na zawarcie porozumienia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.